The Witcher 1. Sezon İncelemesi

The Witcher 1. Sezon İncelemesi

The Witcher 1. Sezon İncelemesi

Kendisiyle aynı ismi taşıyan kitaptan uyarlanarak 20 Aralık günü yabancı dizi evrenine son derece iddialı bir şekilde giriş yapan Netflix dizisi The Witcher inceleme yazımıza hoş geldiniz.

Çok uzatmadan büyük rağbet gören dizinin yayınlanmış birinci sezon incelemesine hemen başlayalım: the witcher 1.sezon incelemesi, the witcher izle, the witcher 2.sezon ne zaman, the witcher 2.sezon izle, the witcher 1.sezon izle vb. tüm başlıklarla alakalı son dakika bilgilerini yazımızda bulabilirsiniz.

The Witcher dizisi ile ilgili en önemli sorun ilk bölümde izleyicinin hikâyeyi anlayamaması oldu. Çünkü dizi ortadan başlıyordu ve ilk replikler uzun diyaloglardan meydana geliyordu. Bu nedenle giriş pek çok izleyici gibi bizden de artı alamadı. Her ne kadar ilerleyen bölümlerde ilk bölüm aydınlığa kavuşur olsa da repliklerin ve diyalogların bir hayli ağır olması bizim gözümüzde eksi bir durum oldu. Örneğin Witcher ve büyücüler nedir? Ya da bu adamın gözleri neden bu şekilde gibi sorular, uyarlandığı kitabı hiç okumamış olanlar için oldukça zor anlar yaşattı. Tüm bu nedenlerden dolayı dizinin ilk bölümü hakkında pek de iç açıcı yorumlarda bulunamayacağız. İlk bölümün son kısmında yer verilen Geralt‘ın savaş sahnesi haricinde kayda değer pek bir şey izleyemedik diyebiliriz.

the witcher 1.sezon incelemesi - The Witcher 1. Sezon İncelemesi
The Witcher dizisi ile ilgili en önemli sorun ilk bölümde izleyicinin hikâyeyi anlayamaması oldu.

Daha sonraki bölümlere baktığınızda aslında ilk bölümlerin geçtiği zaman çok farklı bir yerde geçtiği hissediliyor. Her ne kadar bu his güzel olsa bile bizde sanki biraz zorlama olduğu izlenimini uyandırdı. Aynı zamanda ambiyansına kapılmaktan başka çaremizin bulunmaması da oldukça üzücüydü. İşlenen en iyi sahnelerden biri ise Yennefer’in gelişim süreciydi.

“Ozan” karakteri dizinin gizli kahramanı gibi görünüyor. Bu karakter, dizinin sert ve karanlık havasından kurtulmasını sağlamış ve diziyi bir o kadar da güzel detaylar ile beslemişti.

Dizinin öne sürebileceğimiz en önemli artısı; dizinin ilerleyen her bölümde çağ atlayarak daha çok izlenesi bir hal almasıydı diyebiliriz. Eminiz siz de bizim gibi dizinin her yeni bölümünü daha çok hayranlık duyarak izlemişsinizdir. Yani açıkçası her yeni bölüm şu ana kadarki bölümlerin en iyisiydi dedirtti. Eğer ilk bölümün vahametine kapılmayıp sabırla izlemeye devam ettiyseniz bunu siz de açık bir şekilde görmüşsünüzdür.

Şimdi gelelim dizinin sezon finalinde neler olup bittiğine. Bu konuda siz de finalde bir şeyler oldu ama bitmedi düşüncesine kapılacaksınız çünkü her şey ikinci sezona bırakılmış durumda. Yennefer‘in ölmeyeceği gayet açık bir şekilde tahmin edilebiliyor. Geriye kalan ise Ciri ve Geralt‘ın yolculuğu oluyor.

Dizinin son demlerine doğru zaman kavramı daha bir anlaşılır hale geliyor. Aynı zamanda izleyici acaba gelecek bölümde ne olacak heyecanına kapılıyor. En çok övünebilecek yönlerinden bir tanesi de sürükleyicilik özelliğinin çok iyi yansıtılmış olması. Hikâyede yaşanan kopukluklar gözünüze çok fazla gözünüze batmasa bile “Diziye ne çok para harcamışlardır.” ya da “Nihayet farklı bir dizi seyrettik.” demeden geçemiyorsunuz. Tüm bunlarla birlikte Yennefer ve Geralt’ın beraberliği bizi pek tatmin etmediğini söyleyebiliriz. Ayrıca Geralt‘ın çocukluğuna inilmesinin son bölüme bırakılması bizce daha isabetli olurdu.

Dizi ile ilgili olumlu ve olumsuz yorumlarımız genel hatları ile bu şekilde. İkinci sezonda neler yaşanacağını, bizleri ne gibi gelişmelerin beklediğini biz de tıpkı sizler gibi heyecanla bekliyoruz.

2. Sezon Ne Zaman?

Başrollerini Henry Cahill, Anya Chalotra ve Freya Allan gibi başarılı oyuncuların paylaştığı The Witcher dizisinin ilk sezonunun bitmesiyle beraber ikinci sezon yeni bölümlerinin ne zaman başlayacağı dizi severler tarafından merak konusu haline gelmiş durumda.

Daha önce Netflix‘in diziye ikinci sezon için onay verdiğini biliyoruz. Ancak henüz dizinin yeni bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı açıklanmış değil. Konu ile ilgili heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Atiye 1.sezon incelemesi, 2.sezon ne zaman başlıklı makalemizde 2.sezon ne zaman, Atiye 1.sezon incelemesi ve atiye 2.sezon fragman izle hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM