The 100 6. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

The 100 6. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

2000’ li yıllara damga vurmuş çok sayıdaki başarılı yapımın yayınlayıcı kanalı The CW’ nin ilk bölümü 19 mart 2014’ te yayınlanan bilim kurgu-gençlik türündeki dizisi The 100, 13 bölümlük ilk sezonunda yarattığı gizem ve merak ile büyük bir beğeni topladı. Yakaladığı başarı ve yüksek izlenme oranları nedeni ile The CW tarafından daha ilk sezon bitmeden ikinci sezon onayı verilmişti. İlk bölümünün yayınlanmasının üzerinden 5 sene geçse de gizem ve merakı halen ayakta tutmayı başaran The 100 için hayranları 6. Sezon bekleyişini sürdürüyor.

5 sezonluk harika bir yayın dönemi geçiren The 100, Kass Morgan imzası taşıyan aynı isimli romandan televizyona uyarlanmıştır.

the 100 netflix - The 100 6. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

The 100 Dizisi Konusu

Çok popüler konulardan kıyamet sonrası dünya temasında bir dizidir. Dizinin geçtiği yıldan tam 97 sene önce dünyada nükleer patlama kıyamet etkisi oluşturarak, yaşayan canlıların çok büyük bir kısmını yok etmiş ve oluşturduğu radyasyon dolayısıyla da pek çok noktayı yaşanılamaz hale getirmiştir. Bu kıyametten sonra hayatta kalmayı başaran insanlar ise 12 farklı ülkede hayatta kalma mücadelesi veriyordur. 12 ülkedeki insanları bir araya getirerek, Ark istasyonları kurulması için Jaha Başkanlığı altında bir araya gelir. 18 yaşını geçmiş suç işlemiş herkes uzaya gönderiliyor.

Artan yiyecek sıkıntısının ardından çözüm arayışları çerçevesinde 100 mahkumun affedilmeleri karşılığında ‘Weather Dağı’ isimli bölgeye giderek, çok fazla miktarda gıda maddesi bulunan bir uzay gemisini araştırmaları istenecektir. Bunun için yapılan hazırlıklar teknik sorunlar nedeniyle ters gidecek ve gitmeleri gereken bölgeye çok uzak bir noktaya inmek zorunda kalırlar. Bu durum mahkumların kıt yiyecekler ile ciddi bir mücadeleye girmesine neden olur.

The 100 Dizisi Oyuncuları Kimler?

Bilim kurgu ve gençlik türünde bir dizi olması nedeniyle kadroda yer alan oyuncuların büyük bir bölümü genç isimlerden oluşuyor. Dizide Eleza Taylor, Thomas McDonell, Paige Turco, Bob Morley, Henry Ian Cusick, Isaias Washington, Lindsey Morgan ve Ricky Whittle gibi oyuncularda yer alıyor. Ayrıca 5 sezon boyunca farklı konuk oyuncuları da ağırladı.

The 100 Dizisi 6. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

The 100 dizisinin 6.sezonu için resmi açıklama olmasa da 2019 nisan ya da mart ayı öngörülüyor.

Bir önceki yazımız olan La Casa De Papel 4.sezon tarihi belli oldu başlıklı makalemizde la casa de papel, la casa de papel 3. sezon ve la casa de papel 3. sezon ne zaman başlayacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM