Supernatural(Doğaüstü)

Supernatural(Doğaüstü)

Baş  rollerini Jared Padalecki ve Jensen Ackles’in paylaştığı 2005 yapımı, uzun soluklu bir seri olan Supernatural 14 sezonluk heyecan dolu hikayesiyle izleyicilerinin karşısına çıkmakta. Her sezonu heyecan dolu olan ve fantastik konusuyla izleyenleri sıkmayan bu yapım yabancı dizi severlerin mutlaka izlemesi gereken dizilerin başında gelmektedir.

Supernatural gibi uzun yıllar ekranlarda kalmayı başarmış kaliteli yapımlar maalesef çok fazla bulunmaz, bunun nedeni ise bir süre sonra konunun tekrara düşmesi ve izleyicinin sıkılmasıdır. Ancak bu seride bu söz konusu değil çünkü her sezon, her bölüm izleyicisini şaşırtmaya ve bu dizide her şey olabilir demeye devam ediyor. Eric Kripke’nin yazarlığını yaptığı bu seri izleyenleri tarafından oldukça sevilen ve popülaritesini sürdüren heyecanın ve aksiyonun bol olduğu, aile bağlarının değerini ve önemini anlatan kaliteli bir yapımdır.

Supernatural(Doğaüstü) Konusu

Eric Kripke nin kaleminden çıkan bu seride daha küçük bir çocuk olan Dean Winchester (Jensen Ackles) ve henüz yeni doğmuş bir bebek olan kardeşi Sam Winchester(Jared Padalecki)’nin annesi olan Mary Winchester kendi evlerinde bir şeytan tarafından öldürülür.

Bu olaydan sonra Sam ve Dean’nin babası John şeytanı yakalamak ve öldürmek için arayışa başlar. Bu arayış esnasında dünyada sadece sıradan insanların yaşamadığı hayaletlerin, şeytanların, vampirlerin, kurt adamların ve daha bir çok canavarın yaşadığını ve bu canavarlarla mücadele eden avcıların olduğunu öğrenir. Oldukça güçlü bir avcı olan John Dean ve Sam’i de bir avcı olarak yetiştirir ancak intikam isteyen ve babasına bağlı olan Dean’in aksine Sam avcı olmak istemez ve okumak için evi terk eder. Bir gün babaları John birden ortadan kaybolur ve Dean yardım istemek için Sam’in yanına gider. Başlarda pek umursamayan Sam kız arkadaşı da annesiyle aynı şekilde öldürülünce fikrini değiştirir ve Dean’le birlikte siyah Impalarına binip yola koyulurlar. Bir birlerinden tamamen farklı kişiliklere sahip olan bu ikilinin ellerindeki tek ip ucu babalarından kalan eski bir günlüktür. Bu günlükte yazan yerlere gidip babalarının izlerini takip eden ve her türlü canavar, hayalet ve mitolojik varlıklar ile savaşıp öldüren ikili avcılar arasında efsane olur ve dünyayı bir çok sefer kurtarırlar.

Karakter Analizleri

Dean Winchester: Ailesini her şeyin önüne koyan onlar için yaşayıp ailesine sonuna kadar bağlı bir karakter. Konuşma ve davranışları ile izleyenlerde sempatik bir izlenim bırakan Dean aynı zamanda çapkın ve alkole düşkünüdür. Ailesinden sonra en değer verdiği şey ise babasından ona kalan her yere birlikte gittiği siyah Impalasıdır.

Sam Winchester: Babasının yolundan gidip avcı olmak istemeyen ve abisi gibi duyguları ile değil mantığı ile hareket eden zeki ve ne yapacağı belli olmayan bir karakterdir. Bir avcı olarak çıktığı yolda başına gelen acı ve talihsiz olaylar karşısında kendini bir çok kez kaybeder ancak her seferinde Dean onu eski haline çevirmek için elinden gelen her şeyi yaparak sınırlarını sonuna kadar zorlar. İzleyicileri zaman zaman sinirlendiren ancak diziye renk katan etkili bir karakterdir.

Bir önceki yazımız olan Netflix'in Yeni Suikastçısı Polar başlıklı makalemizde netflix polar dizisi konusu, netflix polar ne zaman ve netflix polar ne zaman başlayacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM