Sense8 Üçüncü Sezon Yerine İki Saatlik Final Bölümü

Sense8 Üçüncü Sezon Yerine İki Saatlik Final Bölümü

Sense8 Üçüncü Sezon Yerine İki Saatlik Final Bölümü

Netflix’in en sevilen dizileri arasında yer alan Sense8, izleyicilerini üzecek bir haber ile karşınıza çıkıyor. Yetkililerden gelen açıklama ile birlikte dizinin final yapacağı kesinleşti. Aynı açıklama içerisinde yer alan bilgiye göre Sense8 final tarihi de belirlendi. Toplamda 2 sezon yayınlanan dizide reyting kaynaklı yayın hayatını bitirme kararı alındı. Fakat diziyi takip eden kullanıcıların gönlünü almak için 2 saatlik özel bir bölüm ile final tadında bir bölüm çıkacak. Herkes üçüncü sezonun çıkmasını beklerken bu haberin alınması, geniş izleyici kitlesini derinden yaraladı.

8 Haziran 2018 Son Bölüm

Yetkililerden yapılan açıklamaya göre üçüncü sezon gelmeyecek olup, haziran ayında 2 saatlik özel bir bölüm yayınlamaya karar verdiler. Bunun sebebi ise büyük hayran kitlesi için hikâyeyi yarıda bırakmak istemediler.  Dolayısı ile olayları sonlandırma adına yayınlanan 2 saatlik bölüm izleyicileri tatmin etmese de olayların tamamlanması konusunda hoşnut hale geldiler.

Birinci Sezonda Neler Olmuştu?

Birinci sezon 8 farklı ülkeden 8 farklı kişinin zihinsel, duygusal olarak birbirlerine bağlandıkları olay üzerinde duruyor. Aynı gün doğan 8 farklı karakter aynı acıları, aynı hatıraları ve aynı günleri hatırlayabiliyor. Karakterler kendi aralarının dışındaki insanların gözlerine baktıklarında ise telepati yöntemi ile kişilerin hafızalarını okuyabiliyorlar. Bu olayların dışında bu sekiz kişinin BPO örgütüyle çetin geçen mücadelelerini izledik.

İki Saatlik Final Bölümünde Bizleri Neler Bekliyor?

Bu bölümün çekilme amacı tamamen 2. Sezon sonunda kalan yarım olayları tamamlamaktır. Ani karar verilmesi nedeniyle bu bölümde sadece ana karakterlerin yarım kalan olayları tamamlanıyor. Yan karakterler için yeterli vakit olmadığı için havada kalan konular mevcuttur. İlk ve ikinci sezonda geçen yan karakterler hakkında da olayların çözüme kavuşturulması bekleniyordu. Fakat ana olaylar çerçevesinde BPO terör örgütü ile olan olaylar çok daha fazla ele alındı. Baş kahramanların aile ve diğer ilişkileri de çözümlere kavuşturulurken beraber yaşadıkları BPO örgüt sorunsalı da son buldu. Spoiler vermemek için bu konu hakkında daha fazla detaya girmek istemiyoruz. Final bölümünü hâlâ izlememiş olanlar olabilir aramızda.

Bir önceki yazımız olan La Casa De Papel 4.sezon tarihi belli oldu başlıklı makalemizde la casa de papel, la casa de papel 3. sezon ve la casa de papel 3. sezon ne zaman başlayacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM