Poldark Dizisi 5. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?

Poldark Dizisi 5. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?

Dünyaca ünlü yazar Winston Graham’ ın kaleme aldığı aynı isimli romandan uyarlanmıştır. İngiliz tarihi drama dizisi kategorisinde son yılların en önemli yapımlarından birisi olarak gösteriliyor. İlk bölümü 2015 yılında izleyicinin beğenisine sunuldu. Dizinin romandan televizyona uyarlaması ise Debbie Horsfield tarafından yapılıyor.

poldark dizisi netflix - Poldark Dizisi 5. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?

Poldark Dizisi Konusu

Debbie Horsfield tarafından çok başarılı şekilde uyarlanan dizinin yönetmenliği Edward Bazalgette ve William McGregor ile başlamış olsa da sonraki bölüm ve sezonlarda farklı yönetmenler ile çalışma gerçekleştirildi. Dizinin konusuysa 18. Yüzyılın sonuyla, 19.yüzyılın başlarına kadar uzanan İngiltere’ nin hiyerarşik düzenini her yönüyle sorgulayan ve toplumda etkilerini gösteren bir ana temaya sahip.

1700’ lü yıllarda 3 yıl boyunca Amerika Kurtuluş Savaşı’nda görev yaptıktan sonra memleketi Cornwall’a dönüş yapan Kaptan Ross Poldark, geri döndüğü memleketinde hiçbir şeyi bıraktığı gibi bulamaz. Sevdiği kadının başkasıyla evlendiği, babasının vefat ettiği ve içerisinden çıkılamayacak bir ekonomik tablosu bulunan birkaç maden ve arsanın kendisine kaldığını öğrenir.

Bu aşamada karşısına çıkan yeniden buradan ayrılmak ya da elindekilerle yeniden ayağa kalkmak için mücadele etmek şeklindeki iki seçenekten birisini tercih etmek durumunda kalır. Karakteri ve doğuştan gelen asilliğinin asla geri adım atmama anlayışı tüm yaşamında olduğu gibi burada da etkili olacak ve ikinci ve zor seçenek olan kalıp, mücadele etmeyi tercih edecektir. Üretimi durmuş bir maden, çorak topraklar, toplumsal hiyerarşide konumunu sorgulayan düşmanlar ve asla engel olmadığı içindeki adalet duygusunun yarattığı ani eylemleri mücadele etmesi gerekenlerden sadece birkaçı olacaktır.

Poldark Dizisinde Kimler Oynuyor?

Dizinin baş kahramanı Kaptan Ross Poldark rolünde sinemanın kült filmlerinden Hobbit serisinde canlandırdığı Kili karakteriyle tanıdığımız Aiden Turner yer alırken, kadroda Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Jack Farthing ve Luke Norris gibi son dönemlerin İngiliz sinema ve televizyon dünyasının genç ve başarılı isimleri yer alıyor.

Çekim tarzı, konunun işlenişi ve tabii ki oyunculuklarıyla sanki roman okuyormuş etkisi uyandıran bir yapım.

Poldark Dizisi 5. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

BBC One kanalının diziyi açıklamasından sonra 1 yıl gecikmeli olarak yayın hayatına başlayan Poldark dizisi, her ne kadar önemli izlenme oranlarını yakalasa da daha en baştan 1 yıl gecikmeli yayınlanmasının etkilerini 4.sezonun ardından yeni sezon onayını aldı ancak geleceğiyle ilgili bilgi yetersizliği bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan La Casa De Papel 4.sezon tarihi belli oldu başlıklı makalemizde la casa de papel, la casa de papel 3. sezon ve la casa de papel 3. sezon ne zaman başlayacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM