Netflix Dizisi Queer Eye Yeni Sezon

Netflix Dizisi Queer Eye Yeni Sezon

Netflix Dizisi Queer Eye Yeni Sezon

Queer Eye’ nin konusu aslında 2003 versiyonunun yapımcılarının aklına eş cinsellik tercihinde bulunmuş ve bu fikirle özdeşleşmiş klişelerin -yeme içme uzmanlığı, kişisel bakım, ev dekorasyonu gibi, kültür gibi alanlarında uzman olan beş gay erkeği, homoseksüel bir erkeği baştan yaratma ve imajına yeniden yön vermek amacıyla oluşturulan bir takımı konu alıyor. Muhteşem Dönüştürücü 5’li olarak, tarafından sevilen ve dönüştürücü olarak bilinen bu beşli grup, homoseksüel erkeklerin yaşamlarını, düşüncelerini, kafalarındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak istiyor. Onları kafalarındaki kişiliğe dönüştürmek amacıyla, hayatlarına dokunuşlarda bulunuyor. Bu müdahaleleri en fazla 2 ile 3 gün sürüyor. Bu süre içersin de giyiminden davranışlarına, yeni tarzından modaya uygunluğuna kadar birçok alanda, seçtikleri kişiye yardımcı oluyorlar.

dizigünlükleri2 - Netflix Dizisi Queer Eye Yeni Sezon

Queer Eye Yeniden Doğdu

Netflix’in Queer Eye’ına göre orijinal takım, tolerans için toplanmışken Netflix sayesinde bir araya gelmiş bu yeni takım, kendini daha fazla gösterebilecek. Bu sayede de tarzlarını ve dönüştürdüğü erkekleri daha fazla kitleye tanıtabilecek. Netflix gibi oldukça kaliteli bir sahada dönüşüme başlayan muhteşem beşli, daha önce böyle bir proje olan ve 2003 de “Queer Eye for the Straight Guy” ismiyle büyük bir hayran kitlesine sahip duruda. Üstelik birçok ülkede de beğenilen bir proje haline gelmiş.

dizigünlükleri. - Netflix Dizisi Queer Eye Yeni Sezon

Realite showlardaki Gibi Bir Değişim Söz Konusu Değil

Bu program bildiğiniz, sadece gömlek markasını ya da saç şeklini değiştirerek, sadece önceki sonraki halini karşılaştıran ve şekilcilikten yana yapılmış bir program değil. Zaten izleyici kitlesinin bu kadar çok sevmesine sebebi de bu. Her bölümde ele aldığı bireylerin düşüncesini değiştirerek daha sağlıklı bir bakış açısı empoze ediyorlar. Yani Kişinin düşüncelerini bir duvar gibi yıkarak yeni bir bakış açısı kazandırıyorlar.  Ele aldıkları kişinin yaşadıkları dönüşüm, bireysel konumlarını, kendi düşüncelerini de aşan bir alt metni de bünyesinde yaşatıyor. İzlemesi kolay ve son derece keyifli bir televizyon programı ile erkeklik kültürünün erkekleri sıkıştırdığı yere yönelik son derece mantıklı bir proje. Bu projenin asıl amacı ise, Kafalarındaki sıkıştırılmış duyguları olan erkeklerin farklı şekillerde onlara istemedikleri halde biçilmiş rollerin altında ezilmeye mecbur bir şekilde yaşaması gerekiyormuş gibi hissetmesini engellemek

 

Bir önceki yazımız olan Netflix dizisi American Vandal 1.sezon  başlıklı makalemizde 2018 netflix dizileri, 2019 netflix dizileri ve 2019 netflix dizileri ne zaman çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM