Netflix Dizi Tavsiyeleri 2019

Netflix Dizi Tavsiyeleri 2019

Netflix Dizi tavsiyeleri 2019

Netflix Dizi tavsiyeleri 2019! Ülkemizde her geçen yıl yabancı dizi izleme oranı giderek yükseliyor. Sürekli artan yabancı dizi seyretme oranlarının buralara ulaşmasına vesile olanlardan bir tanesi de Netflix platformudur. Netflix’in yapımlarını üstlendiği dizileri Netflix “Orijinal Netflix Dizileri” olarak adlandırıyor. Aynı zamanda Netflix kendi yapımlarının bir çoğunu çizgi romanları diziye dökerek gerçekleştirdiğini bir çoğumuz biliyoruz. Orijinal Netflix yapımları adı itibarıyla tüm dünyada bir kalite algısı yaratıyor. Tabii insanlara “Netflix dizisiyse iyidir” dedirtebilecek algıyı yaratmak için bir sürü başarılı diziye imza attılar. Netflix’in son dönemlerdeki efsane dizilerini sizler için listeledik. Şimdi gelelim dizi önerilerimize.

1. Black Mirror Dizisi Konusu

Screenshot 4 - Netflix Dizi Tavsiyeleri 2019

Listemizin başında Black Mirror yer alıyor bildiğimiz üzere ilk 2 sezonu itibari ile Channel 4’de yayınlanan dizi 3. sezonu ile birlikte Netflix bünyesine katıldı ve büyük ilgi topladı. Her bölümü birbirinden farklı olması nedeniyle her bölüm birer mini film diyebiliriz. Bilim kurgu severler için inanılmaz bir zevk kaynağı olacak bir dizidir kesinlikle tavsiye ediyorum. İzlemekten asla sıkılmayacağım bir dizidir tekrar tekrar izleyebilirim. Black Mirror’u detaylı bir şekilde ele aldığımız konu ile dizi ile ilgili daha fazla detayı öğrenmek ve en güzel bölümler tavsiyelerimiz için tıklayınız.

2. 13 Reason Why Dizisi Oyuncuları Konusu

13 Reason Why - Netflix Dizi Tavsiyeleri 2019

Ölmek için 13 sebep adlı romandan uyarlanan 13 Reason Why ilk olarak Selena Gomez’in önerisi ile gündeme geldi ve sinema filmi olarak çekilmesi düşünülüyordu. Daha sonra proje diziye dönüşünce başrolde olması beklenen Selena Gomez proje yapımcılarından birisi olarak projenin içinde varlık gösterdi. Bir genç kızın bıraktığı notlarda, adım adım intiharına sürüklenmesine neden olanları anlattığı gerilimli dizi kesinlikle göz atılması gerekenlerden birisi olduğunu düşünüyoruz ve tavsiye ediyoruz.

3. Ozark Konusu Oyuncuları

netflix ozark - Netflix Dizi Tavsiyeleri 2019

Başroldeki oyuncu Marty Byrde, Chicago da bulunan bir mali danışmanlık şirketinin ortaklarındandır. Çocuklukta hedefi hep matematik olan başrol oyuncusu hem matematik ile içli dışlı olması ve de kazancı iyi olması sebebi ile bu mesleği seçiyor. Başrolümüz biraz kanaatkâr bir insan olması sebebi ile yüksek gelirine rağmen ailesi ile birlikte sade bir hayat geçirmeyi seviyor. Her bakımdan kusursuz bir aile babası olan Marty, her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesaplar ve her işi muhteşem bir düzen içerisinde devam eder ama tabi ki her şey o kadar muhteşem değil. Bu arka tarafa baktığımız zaman bu değirmenin suyunun sadece Mali Danışmanlıktan gelmediğini ve karapara akladığı ortaya çıkıyor. Bir gün işleri ters gider ve ölümle burun buruna gelir. Sonra bir anlaşma yapar ve ailesiyle birlikte Ozark isimli bir kasabaya yerleşmek zorunda kalır. Güzel bir dizi ve tavsiye ettiğim bir dizidir.

4. Orange is the New Black Konusu

orange is the new black - Netflix Dizi Tavsiyeleri 2019

Bir çok cezaevi dizisi çekildi ve herkes severek izledi fakat şu zamana kadar sürekli erkek ceza evlerindeki olaylar çekiliyordu ve dikkat çekiciydi bu dizi kadınların ceza evindeki yaşamını merak edenler merakını giderme konusunda iyi bir kaynaktır.

5. Narcos Konusu Oyuncuları

narcos netflix - Netflix Dizi Tavsiyeleri 2019

Narcos dizisi uyuşturucu kaçakçılığı ile dünyanın en güçlü ve zengin adamı olan Pablo Escobar’ın hayatını konu alıyor. Medeline Karteli’nin küçük işlerle başlayarak nasıl en tepeye yükseldiğini detaylı şekilde işleyen dizinin merkezinde Pablo Escobar olduğu kadar, onunla mücadele eden Amerikalı ajan Steve Murphy ve ortak çalıştıkları Kolombiya’lı ajan Javier Pena da yer alıyor.

6. Stranger Things Konusu 

stranger things - Netflix Dizi Tavsiyeleri 2019

Stranger Things dizisi Netflix’in en sevilen dizilerinden birisidir. Dizinin konusu ise Ufak bir kasabada bir çocuk kayboluyor ve korkutucu doğaüstü güçler, gizli deneyler, tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu gizemli bir olay ortaya çıkıyor.

Merak edenler için şu anda dizinin 3. sezonunun ne zaman başlayacağı konusu da netlik kazandı arkadaşlar. Dizi 4 Temmuz 2019 tarihinde 3. sezonu başlıyor fakat kaldığı yerden başlamayacağı söyleniyor neler olacak hep birlikte göreceğiz. Bu güzel diziyi izlemeyen herkesin izlemesini tavsiye ediyoruz.

7. You Dizisi Konusu

You dizisi gerçekten çok mükemmel bir dizi olduğunu düşünüyorum. 1. Sezon bitince çok üzüldüm diyebilirim. Gerçekten herkesin izlemesi gerektiğini düşünüyorum konusuna değinecek olursam. Sosyal medyanın içten içe ne kadar zararlı bir şey olduğunu anlatıyor diyebiliriz. Diziyi detaylı bir şekilde aşağıdaki konumuzda inceledik ve kesinlikle bakmanızı tavsiye ediyorum.

Netflix Yapımı Gerilim Türü YOU Dizisi

Bir önceki yazımız olan The Punisher Ne Zaman Başlayacak? Konusu ve Oyuncuları başlıklı makalemizde the punisher, the punisher 2019 ve the punisher konusu hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM