Netflix Big Mouth Dizisi

Netflix Big Mouth Dizisi

Netflix Big Mouth Dizisi

Big Mouth, tam olarak bir absürt komedi olarak adlandırabileceğimiz dizi türlerinden biridir. Özellikle hormon canavarlarının işin içine girdiği zaman, hikâye tamamen fantastik bir hal alıyor. Yapımın birçok açıdan Family Guy’ dizisine benziyor. Yapımcılarından Andrew Goldberg, çok sayıda Family Guy bölümünün de senaryosunu yazmış bir isim. Yani benzerlik olması gayet doğal bir senaryodur. Dizinin çekimleri bitmiş ve toplam 10 bölümden oluşmaktadır. Zaten ilk bölümü izledikten sonra, devamını izlemek için can atacaksınız. Oldukça eğlenceli ve oldukça heyecan verici olan bölümleri sayesinde gününüze renk katabilirsiniz. Eğer siz de farklı senaryolar izlemek istiyorsanız, Big Mouth çizgi dizisine göz atmanızda fayda var.

Big Mouth dizigünlükleri - Netflix Big Mouth Dizisi


Ergen Karakterler Baş Rolde

Dizi de bulunan Ergen karakterler, oldukça sıradan hatta “loser” olarak adlarıyla bilecek tiplerden oluşuyor. Fakat hormon canavarları işin içine girdiği zaman bazen aptalca ve komik durumlara girmek için birbirleriyle yarışıyorlar gibi gözüküyor. Bu da yapımın konu ve espri bulma konusunda zorluk çekmemesini garanti altına alıyor. Dizinin birçok sahnesinde ünlü isimlere ve eski filmlerle dizilere sık sık göndermeler yapılıyor. Bu da komedinin tuzu biberi diye adlandırılıyor. Özellikle de ergenlik çağındaki gençlerin daha fazla dikkatini çeken yapım, izleyenlere gülme garantisi sunuyor. Dizinin olumsuz yanı, aslında anlatılanın bir yandan da herkesin yaşadığı şeyler olması. Tüm gençlik onların geçtiği yollardan geçti. Ve oyuncuların canlandırdıkları karakterlerin hissettiklerine benzer şeyler hissedildi. Dizideki karakterler incelendiği zaman,  aslında birer çocuk, üstelik trajik komedi olarak adlandırdığımız kısım ise, içlerinde daha önce varlığını bile bilmedikleri bir canavara, istemedikleri halde ev sahipliği yapıyorlar. Yaşadıkları korkuları, sevinçleri, çekingenlikleri, arzuları, öfkeleri, hayalleri ve hayal kırıkları içinde izleyici de kendinden bir parça duygular bulacak.

Hala Devam Ediyor Mu?

Şu an devam etmiyor. Fakat tekrarlarını izlemeniz mümkün. Çizgi dizi toplam 10 bölümden oluşuyor. Her bölüm en fazla 25 dakika sürüyor. Eğer Family GuySouth ParkBoJack Horseman ve F Is for Family tarzında ve kısa kısa yapımlar arıyorsanız, Big Mouth tam sizin için yazılmış. Ayrıca çok kısa sürüyor, yani 2-3 günde devamını heyecanla beklemeden tüm bölümlerini izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Netflix Dizisi Queer Eye Yeni Sezon başlıklı makalemizde 2018 netflix dizileri, 2019 netflix dizileri ve 2019 netflix dizileri ne zaman çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM