Kuruluş Osman 1.Bölüm Hangi Kanalda? Kuruluş Osman 1.bölüm özeti ve Kuruluş Osman 2.bölüm fragmanı izle

Kuruluş Osman 1.Bölüm Hangi Kanalda? Kuruluş Osman 1.bölüm özeti ve Kuruluş Osman 2.bölüm fragmanı izle

Kuruluş Osman 1.Bölüm Hangi Kanalda yayınlandı? Kuruluş Osman 1.bölüm özeti ve Kuruluş Osman 2.bölüm fragmanı izle.

Merakla beklenen Kuruluş Osman 1.Bölüm ATV ekranlarında izleyicisiyle buluştu. Haftanın en çok izlenen, reyting rekorlarıyla da adından söz ettiren, internette en çok aranan dizi olmayı başaran Kuruluş Osman, Diriliş Ertuğrul’un başarısını devam ettirecek gibi gözüküyor.

Kuruluş Osman, ATV de yayınlanan ve Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğinde olan dizi izleyicilere Osmanlı Devletinin kuruluş tarihini anlatacak. Özellikle sosyal medyada daha ilk bölümden Kuruluş Osman ile Diriliş Ertuğrul karşılaştırılması yapılmaya başlandı. Bazı kullanıcılara göre Diriliş Ertuğrul çok daha iyiydi. Bazı kullanıcılara göre Kuruluş Osman’da aynı Diriliş Ertuğrul’un olduğu gibi başarılı olacağı yönünde eleştiriler belirtti.

Kuruluş Osman 1.bölüm de neler oldu?

Kuruluş Osman 1.bölüm de, Diriliş Ertuğrul’dan alışık olduğumuz her bölüm seyircisini ekrana kilitleyen tarzıyla devam ettiğini söyleyebiliriz. Olayların hazırlanışı, gelişimi ve dizinin sürükleyiciliği Diriliş Ertuğrul’dan daha az değildi.

Dizinin başrol oyuncu Burak Özçivit’in de diziye gayet başarılı şekilde adapte olduğu ve iyi çalıştığı gözlemlendi. Daha ilk bölümden kendisini ve hayallerini ortaya koyan Osman bey, tüm gözleri ve düşmanları üzerine çekmiş durumda.

dizigunlukleri.com kuruluş osman 1.bölüm izle - Kuruluş Osman 1.Bölüm Hangi Kanalda? Kuruluş Osman 1.bölüm özeti ve Kuruluş Osman 2.bölüm fragmanı izle
Kuruluş Osman 1.Bölüm

Osman Bey’in Can Yoldaş Abars Şehit Oldu

Kuruluş Osman 1.bölüm genel olarak seyircisinden tam not almış gibi gözüküyor. Öyle ki daha ilk bölüm olmasına rağmen çok hızlı bir olay akışına sahip olan dizi, sevenleri tarafından daha şimdiden ‘’Kuruluş Osman 2.bölüm izle’’ internette yoğun arayış içine girdi.

Diriliş Ertuğrul’dan da bildiğimiz ve tanıdığımız Bamsı, Kuruluş Osman’da emekli alp başı olarak dizide rol almaya devam ediyor. Bamsı’nın oğlu Aybars, Osman bey’le düştükleri bir pusuda şehit olmuştur. Obada büyük üzüntüye neden olan Aybars’ın ölümü herkesi şoka uğratmıştır. Bu ölüm tüm gözleri Osman beye yöneltmiş hatta bir çok kişi tarafından da suçlusu Osman bey gösterilmiştir. Osman bey’in amcası Dündar bey ve Osman bey’in kardeşi Gündüz’de suçlu olarak Osman bey’i görmektedir.

Kuruluş Osman Seyircileri Duygulandıran Sahne

Bamsı’nın oğlu Aybars’ın şehir olmasıyla birlikte tüm obada yas ilan edildi. Bamsı’nın şehit oğlunun başında Osman bey’e söylediği ‘’Şehidin kokusu, cennet kokusudur’’ cümleleri tüm seyircileri duygulandırdı. Aybars’ın şehit olması üzerine Bamsı’nın saçları bir gecede ağardı ve bu olay karşısında tüm oba şaşkınlık yaşadı. Osman bey cenazeden sonra Alpleriyle birlikte intikam yemini ederek obadan ayrıldı.

dizigunlukleri.com kuruluş osman izle - Kuruluş Osman 1.Bölüm Hangi Kanalda? Kuruluş Osman 1.bölüm özeti ve Kuruluş Osman 2.bölüm fragmanı izle

Osman bey İntikam peşinde

Osman bey tüm bu suçlamalarla birlikte en güvendiği Alpleri toplayarak tekfurun kalesine intikam almak için yola çıkıyor. Kaleye gizlice girmeyi başaran ve tekfurla görüşen Osman bey hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşır.

Kuruluş Osman 2.bölüm de Neler olacak

Kuruluş Osman 2.bölüm de aynı 1.bölümde olacağı gibi tansiyonu yüksek ve olayların daha da kaynadığı bir bölüm izleyicileri bekliyor olacak. Özellikle tekfurun öldürülmesiyle Osman Bey’in tüm planları altüst oldu. Osman bey içine girdiği fitne ve tuzaktan kurtulması için yeni planlar yapmak zorunda. Osman bey sadece düşmanlarıyla değil kendisine güvenmeyen amcası Dündar bey ve kardeşi Gündüz’le de amansız bir mücadeleye girişecektir.

Tekfurun Cinayeti Osman bey’in Üzerinde Kaldı

Kuruluş Osman 2.bölüm fragman izle, anlaşılacağa üzere Dündar beyin kızı Osman bey’in düşmanları tarafından ele geçirilmiştir. Planları bozulan, Tekfurun cinayeti üzerinde kalan şimdi birde Dündar beyin kızını kurtarmaya çalışan Osman bey, tüm düşmanlarıyla aynı anda mücadele etmek zorunda kalıyor. Tüm bu düşmanlara rağmen yeni dostlar edinecek olan Osman bey, bu olayların üstesinden gelmeye çalışacaktır.

Kuruluş Osman 2.bölüm fragmanı izle 

Bir önceki yazımız olan KURULUŞ OSMAN 1.BÖLÜM NE ZAMAN başlıklı makalemizde burak özçivit, diriliş ertuğrul ve diriliş osman ilk bölüm izle hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM