Kadın Dizisi Yeliz Öldü Mü?

Kadın Dizisi Yeliz Öldü Mü?

Yılbaşı arasından sonra 2019 yılı için çekimleri devam eden kadın dizisinde öğrendiğimiz bilgilere göre Yeliz öldü ve dizi kadrosundan ayrıldı. Son bölümü 25 Aralık’ta ekranlara gelen ve yılbaşı ile bir çok dizi gibi ara veren Kadın’ın çekimlerine yılbaşından sonra başlandı. Dilerseniz son bölümde neler olmuştu onları bir hatıralayalım, Hatice, Yeliz ve Ceyda ile eve gelen Münir’in adamları arasında bir tartışma yaşanmıştı ve korkutarak Bahar’ın yerini öğrenelim derken silah ateş almış ve birisi vurulmuştu. Kadın dizisinin 46. bölüm fragmanını izlediğimizde ise ölen kişinin kadın olduğu söylenip evden bir ceset çıkıyor ve gelen ambulans ceset torbası ile cesedi hastaneye kaldırıyordu.

Kadın Dizisi Yeliz Öldü Mü?

İçindekiler

Olayın meydana geldiği alana gelen Enver bir şey olduğunu hissediyor ve ölen kişinin karısı olmaması için dua ediyordu ve Enver’in gözyaşlarından seyirci Hatice’nin öldüğünü zannediyor fakat aldığımız bilgilere göre izleyiciye bir ters köşe yapılmış ve ölen kişinin Yeliz olduğu hakkında bilgiler gelmiştir tabi bunlar iddia yani düşüncemiz ölen kişinin Yeliz olduğu hakkında ama bir kesinlik mevcut değil.

Bildiğiniz gibi Kadın dizisinde böyle seyirciye ters köşe yapılıyor daha önce de Sarp’ın öldüğü söylenmişti fakat yıllar sonra ölmediği ortaya çıkmıştı. Ani alınan kararlar ile birlikte dizi setinde her şey değişebiliyor. Medyayı takip edenlerin bileceği üzere Ufak Tefek Cinayetler dizisinde finali ile ilgili hiç bir şey dışarıya sızdırılmamıştır ve sadece dizi ekibi bu finali biliyordu. Sırf dışarıya sızdırmamak için 5-6 farklı final çekilmişti ve birisi ekranlara gelmişti. Bu Ufak Tefek Cinayetler de ki gibi Kadın dizisinde de kimin öldüğü medyaya yansıtılmıyor.

Diğer oyunculara baktığımız zaman yokluğunda senaryoyu zora sokmayacak olan tek karakter Yeliz karakteri gibi duruyor. Senaryo genişliğini çok fazla etkilemeyeceğinden dolayı ölen kişinin Yeliz olması mantıklı gibi görünüyor. Yeliz’in ölmesinin üzücü yanı ise çocuklarının yetim kalacak olması ve izleyicilerin de buna çok üzüleceğini biliyoruz.

Dilerseniz fragmanı izleyebilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=PMMF07uvbJ0

Ayça Erturan(Yeliz) Neden Diziden Ayrıldı?

Bilindiği üzere 2019’da ekonomik olarak büyük bir düşüş mevcut bu televizyon sektörüne de yansıyarak bir çok dizi üç haftalık bir ara verdi. Takip edenlerin bileceği gibi 2019 yılının girmesi ile bir çok firma reklamları kesti bu yüzden diziler ve bir çok alanda reklam gelirlerinin düşmesi ile birlikte yapımcıların da ekonomik olarak küçülmeye gitme kararı alması gayet doğal. Hatta bildiğiniz üzere bir kanal zarar edeceğini düşündüğünden dolayı çalışanlarının bazıları ile yollarını ayırma kararı aldı.

Biz de bu yüzden Kadın dizisi yapımcılarının buna benzer bir olay nedeni ile senaryoya çok fazla bir derinlik getiremeyeceği oyuncular ile yollarını ayırma kararı aldığını düşünüyoruz ve bu kişide Yeliz olarak görünüyor. Tahminimiz kendi kararı ile ayrılmadığı yönünde çünkü Ayça Erturan bu diziden iyi paralar kazanıyordu ve yapım şirketine maliyeti nedeni ile senaryo derinliğini de çok etkilemeyeceğinden dolayı yapım şirketinin yolları ayırma kararı aldığını düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan La Casa De Papel 4.sezon tarihi belli oldu başlıklı makalemizde la casa de papel, la casa de papel 3. sezon ve la casa de papel 3. sezon ne zaman başlayacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM