İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek için Netflix Dizi Önerileri

İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek için Netflix Dizi Önerileri

Ben dahil birçok kişi film ve dizi izleyerek İngilizcesini nasıl geliştirebileceğini veya nasıl öğrenebileceğini düşünüyor ama sadece düşünüyor hiç olumlu bir faaliyet gösteremiyor veya gösterse de başarılı olamıyor. Şimdi İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek için Netflix Dizi ve Filmlerinin nasıl olumlu etki sağlayacağını ve kısa süre içerisinde ne kadar mesafe kat edebileceğinize değinelim. Bu yazıyı okumaya başlarken aklınıza İngilizce öğrenmek için neden netflix den faydalanmalıyım? Bana ne gibi katkıları olur? Emin olun ki birçok kitaptan ve kurstan faydalı olacaktır bu aktivite.

Netflix Dizi ve Filmleri ile İngilizce Öğrenilir Mi?

Sorusuna cevap vererek başlayalım, Bir çoğumuz dizi izlerken film izlerken suçluluk duygusu hissederiz gerek ders çalışmaları için olsun gerek yabancı dil kursuna gidiyorsunuzdur veya kendiniz çalışıyorsunuzdur ve o an çalışmadığınız için ve dizi film gibi şeylere vakit ayırdığınız için kendinizi suçlu hissedersiniz ama kesinlikle Netflix platformu bu konu için bulunmaz hint kumaşı diyebiliriz. Neden mi? Sana eğlenceli gelecek şekilde dizi ve film izleyerek İngilizceyi rahat bir şekilde öğrenebileceksiniz çünkü neredeyse tüm dizi ve filmlerin bu platform da İngilizce Konuşma- İngilizce Altyazı, İngilizce Konuşma ve Türkçe Altyazı v.b. birçok seçeneği var istediğiniz şekilde izleyebilme imkanına sahipsiniz.

Bu yöntemin diğer yöntemlerden farkı ise dikkatini çeken şeyleri yaparken bazı şeyleri daha iyi öğrenirsiniz. Bu yöntem ile cümle yapıları, yeni kelimeler ve daha nicelerini öğrenebileceğinizi düşünüyoruz. Bir çoğumuz benim de yaptığım gibi daha önceden İngilizce konuşma İngilizce altyazı içeren dizileri birçok siteden aramıştır. Altyazısız olarak dizileri indirip daha sonra harici alt yazılar ile bu sorunu çözmeye çalışıp daha sonrasında ses ile yazı uyumsuzluğunu fark edince modumuz ve tüm hevesimiz kaçmıştır. Bu platformda böyle bir sorun olmuyor istediğin şekilde izleyebiliyorsun ve çok iyi sonuçlar elde edebiliyorsun. Neyse daha fazla sözü uzatmadan dizi ve film önerilerimize geçelim.

Netflix İngilizcemi Geliştirmek için Hangi Dizileri ve Filmleri İzlemeliyim?

İzleyebileceğimiz neredeyse sonsuz içerik arasından hangilerini izlemeliyim diye düşünüyorsunuz. Biz bu başlık altında sizlere şimdilik bir kaç tane dizi önereceğiz ve seviyesi başlangıç seviyesine uygun yani daha anlaşılır şekilde konuşmalar içeren dizilerdir sürekli olarak konuyu güncel tutup yeni diziler ve filmler eklenmeye devam edilecektir bizi takip edebilirsiniz.

Stranger Things Dizisi

Serimizin başlangıcı olarak Stranger Things Dizisini seçtim. Bu dizi hem çok ilginizi çekecek sizi içine çekecek farkında olmadan birçok şeyi öğreneceksiniz. Dizinin türü ise bilim kurgudur. Netflix’in en sevilen dizileri arasında yer alan dizinin konusu ise Ufak bir kasabada bir çocuk kayboluyor ve korkutucu doğaüstü güçler, gizli deneyler, tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu gizemli bir olay ortaya çıkıyor.

Dizinin İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için izleyenlere hitap eden kısmı ise bilim kurgu ve eğitim gibi çeşitli konularda yığınla kelime öğrenilebilecek aynı zamanda dizinin hedefindeki gençlerin günlük konuşmalarından da argo ifadeler öğrenebilirsin, biliyorsunuz ki argo kelimeler İngilizce de çok sık ve uluorta kullanılıyor.

stranger things - İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek için Netflix Dizi Önerileri

The Crown Dizisi

2016 yılında yayınlanmaya başlayan bu dizi çok kısa bir süre içerisinde dizi severlerin ilgisini toplamayı başarmıştı. Dram ve Tarih konularını işleyen The Crown bu alana ilgi duyanlar ve merak edenler için ideal bir dizi. Dizinin konusuna değinecek olursak Kraliçe II. Elizabeth’in hikayesini ele alıyor ve seyircisine aktarıyor. İzleyecek olanlar bu dizide tarih ve kültürün yanı sıra kraliçenin hayatının yanı sıra o dönemin modasına, teknolojisine ve sosyal meselelerine dair bir şeyler de öğrenecektir.

Bu dizinin İngilizce öğrenmek ve geliştirmek isteyenler için fayfası ise tarihsel kelimeler başta olmak üzere birçok farklı kelime aynı zamanda kullanılan müthiş aksanı görecekler. Özellikle de ileride akademik kariyer hedefleyen kişiler için aranıp bulunamayacak tarzda dizilerin başında yer alıyor.

the crown netflix - İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek için Netflix Dizi Önerileri

The 100

the 100 6 sezon ne zaman - İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek için Netflix Dizi Önerileri

Çok popüler konulardan kıyamet sonrası dünya temasında bir dizidir. Dizinin geçtiği yıldan tam 97 sene önce dünyada nükleer patlama kıyamet etkisi oluşturarak, yaşayan canlıların çok büyük bir kısmını yok etmiş ve oluşturduğu radyasyon dolayısıyla da pek çok noktayı yaşanılamaz hale getirmiştir. Bu kıyametten sonra hayatta kalmayı başaran insanlar ise 12 farklı ülkede hayatta kalma mücadelesi veriyordur. 12 ülkedeki insanları bir araya getirerek, Ark istasyonları kurulması için Jaha Başkanlığı altında bir araya gelir. 18 yaşını geçmiş suç işlemiş herkes uzaya gönderiliyor. Çok güzel ve beğenerek izlediğim bir dizi size de tavsiye ediyorum arkadaşlar. Bu konuyu daha önce sitemizde detaylı olarak incelemiştik fazla bilgi almak aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

The 100 6. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Gotham

gotham netflix - İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek için Netflix Dizi Önerileri

Bildiğiniz gibi Netflix’in yayınlamayı en sevdiği diziler arasında en öncelikli olan tarz çizgi roman uyarlamalarıdır. Birçok kişinin severek okuduğu ve izlediği Batman’in çizgi romanında ilk defa Batman’ın şehri olarak geçiyor bu şehir.

Gotham 2014 yılında yayın hayatına başlamıştı ve ABD yapımı bir dizi olarak karşımıza çıkmıştı. Suç, dram ve gizem türlerini içeren bir dizidir. 3 sezon ve 65 bölümden oluşmaktadır. Gotham dizisinin konusu da değinecek olur isek Batman’in Süperkahraman olmadan evvelki Bruce Wayne’li ilk gençliğindeki Gotham City yıllarını ele almaktadır. Bu yılları ele aldığından ötürü Dedektif James Gordon’un ekseni etrafında dönmekte olan konu yapısına sahip bir dizi niteliği taşımaktadır. Daha sonra bu dizi için detaylı bir anlatım yapacağım sizler için.

Bu dizi İngilizce öğrenmek için 2. Seviye diye tabir ettiğimiz tarzda diziler içerisinde yer alıyor. Önceki ele aldıklarımıza göre kelime çeşitliliği açısından biraz daha farklı fakat konuşma hızı açısından diğerleri ile aynıdır dilerseniz bunu ilk izleyebilirsiniz.

Dizinin İngilizce boyutuna bakacak olursak, bu da 2. Seviye bir dizi yani kelime çeşitliliği fazla fakat konuşma da diğerlerinden pek farkı yoktur.

The Originals

the originals netflix - İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek için Netflix Dizi Önerileri

Yaşlanmış ve en güçlü olan ilk vampirler normal vampirlerden kuvvetli ve daha seridirler. Daha güçlü olmalarının sebebi yaşlanmaları değildir güçlü olmalarının tek sebebi vampirlerin en güçlü olduğu dönemde yaratılmış olmalıdır. Ayrıca normal vampir ve insanları hipnotize edebilirler. Bu ilk vampirlerden bir tanesi öldüğü zaman kendi kanından gelen herkes ölüyor böyle değişik bir dizi vampir dizisi tarzı dizileri sevenlerin izlemesini öneriyorum.

Fringe

fringe - İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek için Netflix Dizi Önerileri

Bu dizi Netflix’te yer almasada yer vermek istedim çünkü bu dizinin her türlü içeriği yaygın ve kolay şekilde erişilebilir durumda aynı zamanda Bilim Kurgu dizisi sektöründe efsaneleşmiş dizilerden bir tanesi olan Fringe benim favorilerim arasında olan dizilerdendir kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Konusuna değinecek olursak şöyle Dizimizde bir FBI ajanının hayatında yaşadığı ve yaşadığı garip olaylarla başlıyor. Ajan sıradan bir FBI ajanıdır onun gibi FBI ajanı olan sevgilisinin başına gelen akıl almaz olaylara kadar. Sevgilisi olan bayan ajan Scoot, bir gün gerçekleşen bir uçak vakasını incelemek için aniden çağırılır ve uçakta bulunan bir maddeye maruz kalarak ölümcül bir hastalık kapar ve sevgilisini yaşatmak için her türlü mücadeleye girer bu diziyi daha önce sitemizde detaylı bir şekilde ele almıştık dilerseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak gerekli konuya ulaşabilirsiniz.

Efsane Bilim Kurgu Dizisi Fringe

Bu dizinin İngilizce seviyesine bakacak olursak 3. Seviye bir dizi diyebiliriz. Yani kelime çeşitliliği açısından biraz daha zengin aynı zamanda konuşma açısından ise biraz daha hızlı diyebiliriz ama kesinlikle izlemelisiniz.

Şimdilik serimizde bunlara yer veriyoruz zaman zaman burayı güncelleyerek daha fazla diziyi sizlere aktaracağız ve hep birlikte bu İngilizce işini halledeceğiz 😊 umarım hedeflerinize ulaşırsınız şimdiden başarılar diliyorum.

Bir önceki yazımız olan La Casa De Papel 4.sezon tarihi belli oldu başlıklı makalemizde la casa de papel, la casa de papel 3. sezon ve la casa de papel 3. sezon ne zaman başlayacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. Netflix’in ingilizce öğrenme konusunda işe yaradığını ilk defa duydum ama gayet mantıklı makalede çok iyi anlatım yazmışsınız ilk önerinizi hemen uygulamaya geçtim

  2. Gerçekten çok yararlı bir yazı olmuş, tavsiyeleriniz arasında yer alan The100 dizisini bilhassa tavsiye ederim arkadaşlar. Çok farklı ve akıcı bir senaryoya sahip aynı zamanda İngilizce’nizi geliştirmek açısından da oldukça yararlı olacak, sıkılmadan izleyebileceğiniz bir dizi.

  3. Hepsi de efsane diziler. İngilizce öğreniminde etkisi kesinlikle var evet ama dizi kalitesi olarak hepsi de üst seviye diziler. Kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim.

  4. İngilizce öğrenmek için dizi izlemek gerçekten işe yarıyor. Ben şahsen deneyip gördüm. Aslında sadece öğrenmek için değil, telafuz, dinleme ve konuşma becerilerinde daha çok işe yarıyor. Lost dizisi vardı eskiden. İngilizce biliyordum ama konuşamıyordum. O diziyi bitirdikten sonra bir nakmışım ingilizceyi çok rahat konuşabiliyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM