Efsane Bilim Kurgu Dizisi Fringe

Efsane Bilim Kurgu Dizisi Fringe

Fringe çok farklı bir yapıya sahip diziden üstün bir yapım bizler için. Şu zaman kadar çıkmış bilim kurgu dizileri arasında parmakla gösterilecek bilim kurgu sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum. Aklınıza Neden Bu Kadar Övüyor Acaba? Sorusu gelmiş olabilir. Şimdi sizlere bunun yanıtını verelim isterseniz. Tabi ki de konusu ve her bölüm çok farklı gizemli olayları incelemesi ile ilgili ve bunu batırmadan ciddi anlamda iyi yaptıklarını söyleyebilirim. Bazıları dizi uzun olduğu için izlemek istemez ama kısaları izleyince de bittiği zaman üzülürler 😊 bu uzun olan versiyondan bir dizi, uzun olduğuna bakmayın dizi o kadar akıcı ki çok çabuk geçip gidiyor ve bir bakmışsınız ki dizi bitmiş.

Fringe Dizisi Konusu

İçindekiler

fringe yorum - Efsane Bilim Kurgu Dizisi Fringe

Dizimizde bir FBI ajanının hayatında yaşadığı ve yaşadığı garip olaylarla başlıyor. Ajan sıradan bir FBI ajanıdır onun gibi FBI ajanı olan sevgilisinin başına gelen akıl almaz olaylara kadar. Sevgilisi olan bayan ajan Scoot, bir gün gerçekleşen bir uçak vakasını incelemek için aniden çağırılır ve uçakta bulunan bir maddeye maruz kalarak ölümcül bir hastalık kapar.

Olivia sevgilisini yaşatabilmek için olayı tüm derinliğiyle inceler ve takip eder ve bulduktan sonra da asla peşini bırakmayacaktır. Bu olayların sorumlusu ise yıllar önce tehlikeli deneyler yapan ultra zeki iki bilim adamıdır. Bilim adamları yıllar önce insanlık adına çok riskli ve ütopik çalışmalar üzerinde bulunmuşlardır. Tabi ki daha sonra bu çalıştıkları departman kapatılıyor daha sonrasında ise Bilim adamlarından William Bell hayatını kaybetmiş, Walter Bishop ise akıl hastanesindedir.

Oliva akıl hastanesindeki bilim adamımız Walter Bishop’u çıkarmaya karar verir bunu yapabilmesi için bilim adamımızın oğlu Peter Bishop’u bulmalıdır. Bilim adamımızın Oğlu Peter’i bulur Walter Bishop’u akıl hastanesinden çıkarabilmek için Peter Bishop’tan vekaletini alması gereklidir. Olivia Peter’i ikna edip Walter Bishop’un vekaletini alarak akıl hastanesinden çıkarır aslında herşey Olivia için yeni başlıyordur. Bundan sonra Olivia farklı akıl almaz olaylarla karşılaşacak ve yaşamı hiç hayal etmeyeceği şekilde değişecektir.

Fringe Dizisi Eleştirim

Fringe için şimdiye kadar izlediklerimden en iyi olanı diyebilirim dizide bir sezon hikâye yavaş ilerlemeye başlıyor fakat hikaye güzel olduğu ve sürekli bir şekilde aksiyon ve ilginç olaylar yaşandığından dolayı kesinlikle bırakılmamalı. Diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum

Bir önceki yazımız olan La Casa De Papel 4.sezon tarihi belli oldu başlıklı makalemizde la casa de papel, la casa de papel 3. sezon ve la casa de papel 3. sezon ne zaman başlayacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. bu diziyi birkaç yıl önce izledim, tüm ayrıntıları hala aklımda! gerçekten bilimkurgu mu değil mi anlamak zor. olayları gördüğümde çoğu zaman ‘neden olmasın’ diye söylenirken buldum kendimi. sanırım böyle bir dizi bir daha hiç gelmeyecek.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM