Dünyada en çok izlenen diziler

Dünyada en çok izlenen diziler

Dünyada en çok izlenen diziler

Dünyada en çok izlenen diziler listemizde son 15 yılın dizileri yer almaktadır. Dünyada en çok izlenen günümüz dizilerini sizler için bir araya getirdik. Bu listemizde maalesef Türk yapımı diziler yer almaktadır. Yabancı dizilerin Türk yapımı dizilere göre çok daha fazla izlendiği ve tutulduğu su götürmek bir gerçek. Hemen hemen her gün dizilerin yeni bölümlerini heyecanla bekliyor ve sürekli ‘’yeni bölüm ne zaman’’, araştırmalara giriyoruz. İzlenme kriterlerine göre ‘’şu sıralar’’ Dünyada en çok izlenen diziler hangileri? İşte karşınızda birbirinden harika 10 yabancı dizi;

Not düşmekte fayda var, sıralamış olduğumuz bu diziler herhangi bir popülerlik sıralaması belirtmemektedir. Dizilerin sıralaması karışık ve izlenme oranları ise bazı dizi izleme sitelerinden alınmıştır.

1.DA VINCI’S DEMONS

Dünyada en çok izlenen diziler listemizin ilk sırasında Da Vinci’s Demons yer alıyor. Da Vinci’s Demons, Spartacus dizisini ekranlara getiren Starz ve BBC nin ortaklığıyla ilk olarak 8 bölüm çekilen ve 2013 Nisan ayında yayına giren dizi büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Da Vinci’nin birçok icadını ve çalışmalarını konu alan dizi, özellikle Da Vinci’nin karakteri oluşturulurken ‘’Yapraklar Kitabı’’ndan esinlenilmiştir. Dizinin önemli hususu ise Da Vinci’nin Medici’ler ile çalışan babasıyla olan anormal ve vahşice ilişkisini konu alır. Dizi oldukça zor anlaşılır konular üzerinde olmasına rağmen Dünya genelinde en çok izlenen diziler arasına girmeyi başarmıştır.

2.SPARTACUS

Dünyada en çok izlenen diziler arasında olan bir başka dizi ise ‘’Spartacus’’tür. Milattan öne 70-71 arasında Roma’ya karşı büyük bir köle ayaklanması başlatan Trakyalı gladyatörden esinlenilmiştir. Dönemin köleleri zorunlu olarak arenalarda halk önünde eğlence amaçlı birbirleriyle dövüştürülür ve ölürlerdi. Dizide Spartacus’u canlanıran Andy Whitfield kanser nedeniyle 11 Eylül 2011’de öldü. Onun yerine ise Liam McIntyre diziye dâhil oldu. Dizinin genelinde oldukça fazla çıplaklık olduğundan dolayı dizinin +18 olduğunu belirtmekte fayda var.

DA VINCIS DEMONS - Dünyada en çok izlenen diziler
Dünyada en çok izlenen diziler listemizin ilk sırasında Da Vinci’s Demons yer alıyor

 

3.ARROW

DC Comics tarafından yayımlanan Arrow dizisi, Green Arrow’un çizgi romanında yer alan kostümlü süper kahramanın suçlularla mücadelesini konu alıyor. Dizinin başrol oyuncusu olan Stephen Amell, dizide Oliver Queen olarak bizi karşılamaktadır. Uçak kazası sonucu adada beş yıl mahsur kalan ve çeşitli mücadeleler veren Oliver Queen beş yılsonunda çok farklı birisi olarak ülkesine dönmeyi başarır. Ülkesinde her türlü suç ve yolsuzlukla mücadele etmeye başlar. Akıcı ve seyir zevki bol bir dizi sizi bekliyor olacak.

ARROW - Dünyada en çok izlenen diziler
Dizinin başrol oyuncusu olan Stephen Amell, dizide Oliver Queen olarak bizi karşılamaktadır.

4.DEXTER

Polis departmanında başarılı bir kan sıçrama analizcisi olarak çalışan Dexter Morgan (Michael C.Hall) diğer taraftan bir seri katil olarak herkesden gizli bir hayat sürdürmeye devam ediyor. Hikaye Miami Polis departmanında geçiyor. Dexter hikayesi tamamiyle Jeff Lindsay’in Dexter romanlarının ilki olan Darkly Dreaming Dexter romanından uyarlanmıştır. Diğer sezonları ise romanlardan bağımsız olarak ekranlara gelmiştir.

DEXTER - Dünyada en çok izlenen diziler
Hikaye Miami Polis departmanında geçiyor.

 

5.VIKINGS

İrlanda da çekilen film, dünya genelinde en çok izlenen diziler arasında yer alıyor. Dizinin önemli noktası ise Ragnar Lothbrok un hikayelerinden ve hayatından esinlenerek çekilmiştir. Ragnar Lothbrok, İskandinav mitolojisinin kötü şöhretli aynı zamanda İngiltere ve Fransa’nın belalısı olarak lense edilmiştir. Dizinin çekimleri ve sahneleri oldukça kaliteli bir o kadarda sürükleyicidir.

VIKINGS - Dünyada en çok izlenen diziler
Ragnar Lothbrok, İskandinav mitolojisinin kötü şöhretli aynı zamanda İngiltere ve Fransa’nın belalısı olarak lense edilmiştir.

6.THE WALKING DEAD

Tam bir hayatta kalma mücadelesi içeren dizi, umudu, umutsuzluğu ve başarıyı oldukça başarılı şekilde konu edinmiş. The Walking Dead dizisi başrolünde, George A. Romero’nun korku filmlerindeki zombileri andıran et yiyen “aylaklar”ın dünyaya egemen olduğunu fark eden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca diğer birçok sağ kalan kişiyle karşılaşır. Hayatta kalmak için verilen mücadele ve birlikte yaşamanın önemi gösteren dizi, günümüzde de hala izlenme rekorları kırmaya devam ediyor.

THE WALKING DEAD - Dünyada en çok izlenen diziler
The Walking Dead dizisi başrolünde, George A. Romero’nun korku filmlerindeki zombileri andıran et yiyen “aylaklar”ın dünyaya egemen olduğunu fark eden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca diğer birçok sağ kalan kişiyle karşılaşır.

7.HOW I MET YOUR MOTHER

Hikâyesiyle, konusuyla son derece güldürücü bir dizidir. Dizi, 2030 yıllarında Ted Mosby’nin çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlıyor. Ted,Marshall,Lily,Barney ve Robin karakterleri etrafında ilerleyen dizi gülmek isteyenler için son derece uygun bir tercih. Annesiyle tanışmanın hikâyesi tam 9 sezonda bitmiştir. İzlemek isteyenler için sezon bölümlerini Netflix’de bulabilirsiniz.

HOW I MET YOUR MOTHER - Dünyada en çok izlenen diziler
Ted,Marshall,Lily,Barney ve Robin karakterleri etrafında ilerleyen dizi gülmek isteyenler için son derece uygun bir tercih.

8.GAME OF THRONES

‘’Winter is coming’’ artık bunu bilmeyen kalmadı. Hiç İngilizce konuşamayanlara bile İngilizce bir cümle öğretti Game of Thrones dizisi. Öyle  bir başarı yakaladı ki final bölümü uzun süre beklenildi. Dünyada en çok izlenen diziler arasında yer alan Game of Thrones yıllarca izlenmeye devam edecek gibi gözüküyor. Öyle bir ülke düşünün ki yazları onlarca yıl, kışların ise bir ömür sürebildiği bir yer, üstüne üstlük içe içe oyunlarla kaynar. Bir ülke, yedi krallık, bir demir taht. Oyunlar ve aksiyon hiç bitmiyor.

GAME OF THRONES - Dünyada en çok izlenen diziler
‘’Winter is coming’’ artık bunu bilmeyen kalmadı.

9.BREAKING BAD

Maaşı yetmediği için maddi durumunu rahatlatmak ve ek gelir elde etme yollarına başvuran Lisede bir kimya öğretmeni olan Walter White, araba yıkamacısında işe başlar. Hastalığını öğrenince ve çok az bir ömrü kaldığını fark ettiğinde kendisi ölünce ailesine daha iyi bir hayat ve daha çok para bırakabilmek için, eski bir öğrencisinin yardımıyla uyuşturucu ticaretine başlar. Olayların arkası hiç bitmez.

BREAKING BAD - Dünyada en çok izlenen diziler
Lisede bir kimya öğretmeni olan Walter White in hikayesi

10.SUPERNATURAL

Dünyada en çok izlenen diziler arasında olmayı başaran ‘’Supernaturel’’ dizisinin konusu doğaüstü güçlere dayanıyor. Hikâyenin başlangıcı ise 2 kardeşin annelerinin doğaüstü bir güç tarafından öldürülmesiyle başlar. Bu 2 kardeşin babaları ise bir avcıdır. Sam ve Dean Winchester tek hedefleri babaları gibi bir avcı olup annelerinin intikamını almaktır.

SUPERNATURAL - Dünyada en çok izlenen diziler
Dünyada en çok izlenen diziler arasında olmayı başaran ‘’Supernaturel’’ dizisinin konusu doğaüstü güçlere dayanıyor.

Bir önceki yazımız olan Son Dakika Bodyguard dizisi başlıklı makalemizde bodyguard 2.sezon izle, Bodyguard 2.Sezon ne zaman yayınlanacak ve bodyguard dizisi ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM