Çarpışma Dizisi Konusu Oyuncu Kadrosu İnceleme

Çarpışma Dizisi Konusu Oyuncu Kadrosu İnceleme

Son yılların en çok izlenen yapımlarının arkasında imzası bulunan Ay Yapım, 2018-2019 dizi sezonuna da çok iddialı yapımlar ile girdi. Televizyonların reyting rekorları kıran iki yapımı Ufak Tefek Cinayetler ile Çukur dizilerinin de arkasında bulunan yapımcı olarak karşımıza çıkan Ay Yapım, yine televizyona damga vuracak bir yapımla başarısını kanıtlıyor. Karizması, yakışıklılığı ve yer aldığı projelerdeki muhteşem oyunculuğuyla kendisini kanıtlamış olan Kıvanç Tatlıtuğ’ un başrolde yer aldığı Çarpışma hem izleyiciden çok büyük ilgi gördü hem de pek çok tartışmanın odağına da yerleşmeyi başardı. Daha ilk bölümünün ilk sahnesiyle bizi kalbimizde vurmayı başararak, uzunca bir süre adından söz ettireceğini göstermişti ki öyle de olduğu fenomen hale gelen dizi yayın günlerinde insanları televizyonun başına kilitliyor. Duyguların doruk noktasına çıktığı dizinin her yeni bölümü merakla bekleniyor.

Çarpışma Dizisi Konusu Nedir?

İlk sahnesinde Sarıyer Spor’un bir futbol maçında amigo olarak Kadir (Kıvanç Tatlıtuğ), İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi’nde başkomiser olarak görev yapmaktadır. Gönül verdiği ve amigoluğunu yaptığı Sarıyer Spor’ un bir maçında yine tribündeki yerini alan Kadir’ in çok mutlu bir hayat geçirdiği karısı ve her şeyden çok sevdiği kızı da onu izlemek için maça gelir. Ancak maç sonrasında yaşanan bir terör eylemi sonucunda hayatının en önemli değerleri karısını ve kızını kaybeder. Bu durumun kendisinde yaratmış olduğu büyük acı ve suçluluk hissi perişan olmasına neden olur. Artık yaşama isteğini tamamen kaybetmiş olduğu dönemde yol açtığı bir araba kazası ile hiç farkında olmadan hem kendisinin hem de farklı üç insanının hayatını tümüyle değiştirecektir.

Kazaya karışan dört araba, dört insan bundan sonra farkına varmadan hayatlarının birbirine bağlanmasıyla karşı karşıya kalacaktır. Kadir’ in neden olduğu kazada cezaevinden yeni çıkmış Kerem, küçük bir kızı olan Zeynep ve Zeynep’ in avukatı Cemre için hayatları daha önceki gibi asla olmayacaktır.

carpisma dizisi konusu - Çarpışma Dizisi Konusu Oyuncu Kadrosu İnceleme

Çarpışma Dizisi Oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosu yıldızlar geçidi niteliğinde. Son dönemlerin hem televizyonda hem de sinemada en çok aranan dizileri Çarpışma dizisinde bir araya gelmiş.

Kadir Adalı (Kıvanç Tatlıtuğ): İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Organize Suçlar Şube’sinde başkomiser olarak görev yapmaktadır. Çok sevdiği bir karısı ve dünyalar tatlısı bir kızı vardır. Mesleğine aşık bir karaktere sahip olduğundan geleceğin Emniyet Müdürü olarak gösteriliyor. Ayrıca futbolda büyük tutkunu olduğu Sarıyer Spor’ un amigoluğunu yapmaktadır ki tribünde olduğu ve binleri coşturduğu anlar onun için hayatın en özel anlarıdır. Tribündekiler ve çevresindekiler için bir ağabey ve kardeş ilişkisini tüm samimiyetiyle kurar. Ancak yaşadığı acı yaşamını ve karakterini tümüyle değiştirir.

Kerem Korkmaz ( Alperen Duymaz)

Babasını bıçaklama yaralama suçundan 5 yıl cezaevinde kaldıktan sonra dışarıya çıkan ve bu süreçte her zaman tek tutunduğu şey ise dışarıdaki sevgilisi Meral olmuştur. Tamamen düzenli bir yaşamı Meral ile kurma gayesindedir. Aile yaşamına olan yoksunluğu ve özlemi yaşına göre büyük bir olgunluktaki hayaller içerisinde yer almasına neden olur.

Zeynep Tunç (Elçin Sangu)

Bir bankada müdire olarak çalışan Zeynep, rakamlarla arası iyi olmasına rağmen hayatında başarıyı yakalamamış bir kadındır. Eşi Galip ile evliliği son demlerini yaşarken, tutunduğu tek şey her şeyden sevdiği kızıdır.

Cemre Gür (Melisa Aslı Pamuk)

Amerika’ ya giderek yüksek lisans yapma hedefinde olan bir avukat olan Cemre, hayatı boyunda hep anlamlandıramadığı bir duygunun yoksunluğu içerisinde kendisini bulmuştur. Sevgilisi Demir’ de bu duyguyu yakaladığını düşünse de sadece kendisini kandırmaktadır.

İlk bölümleriyle büyük izlenme oranlarına ulaşan Çarpışma için bir gazetecinin ortaya attığı FETÖ iddiaları ise bazı yönleriyle mantıklı, bazı yönleriyle ise gerçek dışı gibi gelse de sadece bir iddiadan ibaret olduğu ve dizinin gerçekten televizyonunun kaliteli yapımlarından olduğu bir gerçektir.

Çarpışma Dizisi Hangi Kanalda?

Çarpışma Dizisi Show TV’de yayınlanmaktadır.

Çarpışma Dizisi Saat Kaçta?

Çarpışma dizisi Show TV Anahaber Bülteninden hemen sonra 20:00 gibi başlıyor.

Çarpışma Dizisi Hangi Günler Çıkıyor?

Çarpıma dizisi her hafta Perşembe günleri sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan La Casa De Papel 4.sezon tarihi belli oldu başlıklı makalemizde la casa de papel, la casa de papel 3. sezon ve la casa de papel 3. sezon ne zaman başlayacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM