Black Mirror Bandersnatch İnanılmaz Son

Black Mirror Bandersnatch İnanılmaz Son

Netflix’in bu sezon için çıkardığı çok sevilen ve ilginç dizi serisinden olan Black Mirror’un son zamanlarda meşhur olan Bandersnatch’i izleyiciler tarafından çok fazla ilgiyle karşılandı. İlgi duyulmasının en büyük sebebi ise diziyi izlerken sana yöneltilen sorulara verdiğin cevaba göre filmin akışı senin seçimine göre ilerliyor ve her seçim farklı bir kapı açıyor. Birçok farklı son ile bitiyor bu bölüm. Fakat dizide çok az bir kişinin ulaşabildiği bir son var ve bu yazımızın asıl konusuda budur. Bazen yanlış seçimleriniz nedeni ile başa dönebiliyorsunuz, 1,5 saat olan bu dizi uzadıkça uzayabiliyor. Sona ulaşmanın yaklaşık olarak kombinasyon sayısı bir milyon. Evet bu kadar farklı kombinasyon içerisinde ulaşılamadığı söylenen sonlar ve çok farklı olayları içeren içerikler var, toplamda 5 farklı son olduğu biliniyordu, fakat bilinmeyen bir son daha çıktı.

bandersnatch inanilmaz son - Black Mirror Bandersnatch İnanılmaz Son

Bandersnatch Gizli İnanılmaz Son Nedir?

Bu gizli son herkes tarafından bilinmeyen bulanların ise tesadüfen ulaştıklarını söyledikleri bir son. Dizinin bu gizli sonunda başrol oyuncumuz iş görüşmesine giderken bindiği otobüse tekrar binip dönüyor ama bu kez giderken yaptığı gibi kaset dinlemek yerine bitirmiş olduğu Bandersnatch isimli kaseti çıkarıyor.

Bu sahnenin sonunda ise insan kulağına hoş gelmeyen ve çok rahatsız edici bir ses çalıyor. Bu sesin ne olduğunu birçok kişi anlamıyor açıkçası bende anlamadım fakat bir kanal bu videoyu analiz ederek bir video çekerek sosyal medyaya aktarıyor ve bizler de oradan öğreniyoruz adamın yaptığı işlem sesi anlamlandırmaya çalışmak. Sesi analiz etmek için bir programa yüklüyor ve program ile birlikte bu ses paketini bir veriye çevirerek bu veriyi de QR koda çeviriyor sonucunda inanamayacağınız şekilde programdan cidden anlamlı bir QR kodu çıktısı meydana geliyor.

Hayrete düşürecek bir son elde ediyor. Bu QR kodu okutunca birçok farklı bölümde de karşımıza reklamları çıkan TUCKERSOFT diye bir firmanın sitesine yönlendiriyor. Sitede bu şirketin geliştirdiği oyunları vs görüyoruz ve dizi içerisinde oyun yapımcısı rolündeki beyaz kafalının oyunu en dikkat çekicisi oluyor.

Her bilgisayarda oynanamayan bu oyun bazı programlar ve uygulamalar yolu ile oynanabiliyor. Birçok kişinin bilmediği veya fark etmediği bir detay ise diziyi izlerken sadece 2 seçenek varmış ve 10 saniye içinde iki seçenekten birisini hızlı bir şekilde seçerek hikâyeye yön vermek zorundaymışız gibi hissetmektir. Fakat asıl değinmek istediğim ve bilinmeyen nokta ise o seçimler sırasında diziyi durdurduğunuzda karşınıza HİÇBİRİ seçeneği çıkıyor ve seçim yapmadan ilerleyebiliyorsunuz. Eğer bu mükemmel serinin önceki bölümlerini hala izlemediyseniz sizler için bir kaç inanılmaz ötesi bölüm hakkında bilgilendirme yaptığımız yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz ve hoşunuza giderse izleyebilirsiniz.

Herkesin izlemesini tavsiye ettiğim çok farklı bir dizidir. Diziyi dikkatlice izlemeli ve burada değinmediğim birçok farklı mesajı kendinizin çözmesini istiyorum. Çok ilgi çekici enteresan ve dizi içerisinde birçok farklı mesaj veriliyor. Bu ve benzeri birçok Netflix dizisinden ilginç hikayeleri, dizi hakkında yorumlarımızı ve eleştirilerimizi sizlere aktarmaya devam edeceğiz bizi takip ederek dizi önerileri, eleştirileri ve yorumlarımız dan haberdar olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan La Casa De Papel 4.sezon tarihi belli oldu başlıklı makalemizde la casa de papel, la casa de papel 3. sezon ve la casa de papel 3. sezon ne zaman başlayacak hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM