2019 Yılının En İyi 10 Dizisi

2019 Yılının En İyi 10 Dizisi

2019 Yılının En İyi 10 Dizisi

2020 yılına sayılı günler kala 2019 yılına ait birçok kategori ve sektöre ait en iyiler belirlenmeye başlandı. Son olarak ünlü Time dergisinin istatistik bilgilerine göre 2019 yılının en iyi 10 dizisi belli oldu. 2019 en iyi diziler, 2019 en iyi 10 dizi, en iyi 10 dizi 2019, en iyi 10 dizi, vb. tüm başlıklara ait detayları yazımızda bulabilirsiniz.

2019 yılını geride bırakmaya kısa bir süre varken, 2019 yılına ait en iyiler listeleri oluşturulmaya başlandı. Dizi ve film sektöründe dolu dolu geçen bir yıl olan 2019, bir çok yeni digital yayıncıların da gelişimine tanıklık ettik. Eski digital yayıncılar ise kendilerini daha da geliştirmeye yönelik birçok önemli attılar. Özellikle Apple Tv+, Disney+, HBO-BBC gibi yayıncıların iş birlikleri 2019 yılına damga vurdu diyebiliriz. En etkili digital yayıncılar ise tabi ki herkesin bildiği Netflix ve Amazon. Her geçen yıl dizi ve film sektöründe ki payını arttıran Netflix ve Amazon sektörün en önemli şirketleri.

Digital yayıncıların dizi ve film sektöründe en büyük pasta dilime sahip olması kalitenin düşeceği yönünde söylentiler vardı. Fakat tam tersi olarak, kalitenin en üst seviyede olduğu içeriklerle karşılaştık. İşte 2019 yılının en iyi 10 dizisi;

Değerlendirme ve veriler Time dergisi tarafından yapılmıştır.

10- Back to Life (Showtime)

Showtime’ın şimdiye kadar en iyi dizilerinden birisi gösterilen Back To Life dizisi yılın sürpriz dizilerinden birisi olan adlandırabiliriz. Dizinin önemli detayı ise yılın en isi dizilerinden birisi olan Fleabag dizisinin yapımcıları tarafından yapıldı. Dizinin kahramanı Miri isimli karakterimiz gündelik hayattaki insanlık hallerini, doğduğumuz yere farkında olmadan ne kadar çok uzaklaştığımızı komik bir dille izleyicilerine aktarıyor.

9-When They See Us (Netflix)

Netflix’in sayısız dizilerinden birisi olan When They See Us, oldukça geniş bir kitleye ulaşan dizi çok beğenildi. Dizinin konusu ise, işlenen bir kadın cinayetinin hiç alakaları olmamasına rağmen siyahi bir grubun üzerine yıkılması ve bu olay üzerine gerçekleşen ırkçılık, toplumsal adaletsizliğin meydana geldiği detaylar anlatılıyor. Netflix de izlenmesi gereken dizilerinden birisi olduğuna emin olabilirsiniz.

8- Watchmen (HBO)

Netflix kadar kullanıcısı olmasa da, Türkiye’de de çok fazla üyesi olmayan HBO bu alanda çıkış yapmak adına uzun süre büyük reklam kampanyalarıyla desteklediği dizi beklenen sıçramayı yaparak 2019 yılının en iyi 10 dizisi arasında gösterildi. Watchmen ilk yayınladığı tarihte çok fazla olumsuz eleştiri alsa da başarılı bir iş çıkarmasını bildiler.

7- Undone (Amazon)

Amazon yaptığı sıçrama ile 2019 yılına damga vuran digital yayıncılardan birisi olmayı başardı. Netflix’in arkasında kalsa da önümüzde ki yıllar adına olumlu işler yapmasını bildiler. Amazon az ve öz dizi yayınlayan platformların başında yer alıyor. Yayınladığı dizilerden birisi olan Undone 2019 yılının en iyi 10 dizisinden biri olmayı başardı.

6- David Makes Man (OWN)

2019 yılının en iyi 10 dizisi listesinde 6. Sırada yer alan David Makes Man dizisi büyük bir ses getirerek büyük bir başarıya imza attı. Florida tarafında çekilen dizi, yoksul bir mahallede yaşayan siyahi bir gencin yaşadığı zorluklarla karşılaşması ve bu zorlukların üstesinden zekasıyla çıkıp çok başarılı olmasının hikayesini anlatıyor. Kişisel gelişim alanında bir dizi arıyorsanız, izlemeniz gereken ilk dizi David Makes Man dizisi olmalıdır.

5- Lodge 49 (AMC)

2019 yılının en iyi 10 dizisi listemizde ilk beş sırada yer alan dizilerden birisi olan Lodge 49 AMC de yayınlandı. Dizi bu yıl ses getiren dizilerden birisi olmayı başardı. Dizinin kahramanı olan Dudley, hayat amacı olmayan, hayatında hiçbir şey yapmayan herkes de olduğu gibi istediği hayatı yaşayamayan kahraman, tüm umutlarının bittiği anda ona bedava bira sunan ve simya ile uğraşan bir organizasyon olan Lodge 49 a katılır.

4- Vida (Starz)

Starz çok adı duyulmasa da Vida dizisiyle yılın en başarılı dizilerinden birisine imza attılar. 2019 yılının en iyi 10 dizisinden biri olan Vida, iki kardeşin geçmişe yönelik yolculuklarını ve gerçekleri öğrenmelerini konu alır.

3- Succession (HBO)

2019 yılının en iyi 10 dizisi listemizde ilk üç sırada yer alan ve HBO tarafından yayınlanan Succession dizisi oldukça başarılı bir sezon geçirdi. Derin Dünya düzenini her zaman duymuşsundur, Amerika da yer alan medya devinin lideri konumunda olan Logan Roy, aile hikayesiyle işi arasında ki ilişkiyi konu alıyor. Dizi şimdiye kadar adından oldukça sık bahsettirdi ve bahsettirmeye de devam edecek gibi gözüküyor.

2- Russian Doll (Netflix)

Netflix’in başarılı dizilerinden bir başkası olan Russian Doll çok yüksek izlenme rakamlarına ulaştı. Russian Doll dizisi başrol oyuncusu olan Nadia Vulvokov canlandırdığı Natasha karakteriyle doğum günü partisinden dönerken hiç beklenmedik bir şekilde merdivenlerden düşerek ölüyor. Fakat bu ölüm Natasha için yeniden doğuş oluyor. Karakterimiz öldüğü anda kendisini tekrar doğum günü partisinde bularak çok büyük şaşkınlık yaşıyor. Fakat bir süre sonra her şeyin farkına varan kahramanımız kısır bir döngünün içersin de hapsolmuş şekilde mücadele veriyor.

1- Fleabag (Amazon)

2019 yılının en iyi 10 dizisi listemizde liderlik Amazon yapımlı Fleabag dizisinde. Son 10 yılın en iyi dizilerinden birisi olan Fleabag dizisi 2019 yılına damga vurmuş bir dizidir kendisi. 2016 yılında başlayan dizi ilk sezonu sadece 6 bölümden oluşuyor. İlk sezon sonrası ara verilen dizi ya da çekimleri uzun sürdü diyelim her nedense ikinci sezonu 2019 yılında yayımlandı. İlk sezonuna nazaran çok daha iyi bir ikinci sezonla seyircisinin karşısına çıkan dizi, seyircisini adeta mest etti. Komedi tarzda anlatılan dizinin kahramanı Fleabag’ın gözünden ilişkiler, seks, arkadaşlık, aile ve din problemlerini komik tarzda anlatılarak seyirciye aktarılıyor. Dizinin en önemli detayı ise bu olayları öyle harika bir dille anlatılıyor ki seyirciyi ekrana kilitliyor. Bu başarısıyla 2019 yılının en iyi 10 dizisi listesinde zirveyi hak eden bir dizi olduğu kesin.

Bir önceki yazımız olan Günlük ve Haftalık Dizi Reytingleri başlıklı makalemizde 10 aralık reyting sonuçları, 11 aralık reyting sonuçları ve 12 aralık reyting sonuçlarıi mucize doktor reyting sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM